AFWERKINGEN

Vonder besteedt veel aandacht aan de kwaliteit en duurzaamheid van haar basis materialen. De massieve houtsoorten worden, evenals het fineer, geselecteerd op kleur en structuur. Bij het voegen van het fineer wordt een sortering in wild verband gebruikt, waarbij dosse en quartier gezaagd hout dooreen gevoegd worden, zoals ook de massieve planken worden samengesteld.
De maatkasten worden gelakt door vakkundige spuiters in de eigen lakkerij te Enter. Vonder perfectioneert de technieken voor de afwerking van haar meubels. De schilders zijn gespecialiseerd in het creëren van nieuwe afwerkingen, altijd op zoek naar de juiste samenstelling om precies het gewenste resultaat te verkrijgen. Door blijvend te experimenteren wordt elke gewenste kleur of sfeer gevonden.

Het hout oppervlak kan van licht tot zwaar geborsteld worden om de nerfstructuur beter zichtbaar te maken. Het hout kan verder worden gekleurd of ingewassen, waarna het geconserveerd wordt door te het te oliën of te lakken. Transparant of dekkend, in mat, zijdeglans, hoogglans of metalic. Of gepolitoerd, waarbij het hout in kruislagen gelakt en steeds fijner geschuurd wordt, totdat de nerf volledig gevuld is en het oppervlak spiegelt. Het lakken kan ook met een kwaststreep. Uitgevoerd in de eigen lakkerij is deze sterker, maar ook na montage kan er ter plaatse handmatig geschilderd worden.

AFWERKINGEN STANDAARD COLLECTIE